Nie pytaj czy, tylko jak

Kiedy dowiedziałem się, że szkoły od poniedziałku będą zamknięte i zobaczyłem post Victorii Iwanowskiej uznałem, że nie ma na co czekać i warto z nią porozmawiać w ramach podcastu HR espresso na temat jej projektu zdziecmi.pl.

Victoria stworzyła projekt dla firm, którego beneficjentami są dzieci, uczące się z domu, rodzice, którzy w tym czasu muszą pracować, firmy, które chcą utrzymać zaangażowanie pracowników, a także animatorzy i nauczyciele. W czasie pandemii COVID19 stworzyła w weekend nowy biznes, w branży, która nie istniała – jak to zrobiła? Posłuchajcie sami!

Dla kogo jest ten odcinek? Dla HRowców (oczywiście), którzy chcą pomóc rodzicom pracować efektywniej oraz ich dzieciom, spędzać dobrze czas podczas zamknięcia szkół, ale też dla rodziców, którzy zastanawiają się jak ten czas przejść. Zapraszam serdecznie!

Jeżeli to, co w odcinku to dla Ciebie za mało, to podrzucam jeszcze 10 podpowiedzi i pomysłów na „ujarzmienie rzeczywistości”, które sprawdziły się u mnie z dzieckiem 2,5 letnim:

1. Ustal niestandardowe godziny pracy z przełożonym.

2. Dogadaj się z małżonką/małżonkiem odnośnie podziału czasu pracy 🙂

3. Kup mnóstwo książek i wypożycz jeszcze kilkanaście z biblioteki.

4. Nagraj jak czytasz kilka bajek do audio, żeby zawsze można było puścić.

5. Zapisz się do storytel – tam masz kolejne audiobooki dla dzieci.

6. Kiedy dziecko bawi się samo – nie przeszkadzaj mu (to długofalowo pomoże w samodzielnej zabawie).

7. Kiedy poświęcasz czas dziecku, rób to w miarę możliwości na 100% – lepsze 15 minut na pełnej uważności, niż godzina ze wzrokiem wbitym w telefon.

8. Jeżeli puszczasz jakieś wideo, to najlepiej takie, przy którym może się poruszać i poćwiczyć dodatkowo.

9. Jeśli masz możliwość spędzenia czasu na zewnątrz, zrób to.

10. Pytaj dziecka o zabawy z przedszkola.

Jeżeli podobał Ci się ten odcinek, to zapisz się do newslettera po prawej stronie, zasubskrybuj w aplikacji do Podcastów (SpotifyApple Podcasts), skomentuj, albo po prostu napisz maila i daj znać, co o nim myślisz. Czytam i odpowiadam na każdą wiadomość.