Newsletter, który pomoże Ci żyć bardziej po stoicku!


.
  • Czujesz, jakbyś tracił grunt pod nogami?
  • Każdego dnia od samego rana atakują Cię zadania, złe wiadomości, rzeczy do zrobienia i problemy, a wieczorami czujesz wyrzuty, że nie zrobiłeś dość?
  • Może czujesz, że każdego dnia budzisz się do życia, które nie jest – albo nie powinno być – Twoim życiem? Jakbyś był aktorem w złej sztuce, a cała widownia patrzy na Ciebie i krytycznie Cię ocenia?
  • Nie możesz się skupić, bo w Twojej głowie latają setki myśli?
  • Czujesz, że nie poświęcasz sobie, albo swoim bliskim odpowiedniej ilości lub jakości czasu?

Jeżeli, na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedziałeś TAK, to znaczy, że możesz skorzystać ze stoickich strategii osiągnięcia spokoju i ogarniania SWOJEJ rzeczywistości, a którymi ja się dzielę.

Stoickie strategie były wykorzystywane 2500 lat temu i są z sukcesem stosowane dzisiaj przez najpotężniejszych ludzi swoich czasów, niewolników, żołnierzy, znanych prezydentów i inwestorów. To NIE są oderwane od rzeczywistości wymądrzania jakiegoś starca z brodą, albo pseudo-kołcza. Nieprzypadkowo stoickie podejście jest dzisiaj wykorzystywane przez wielu ze znanych ludzi sukcesu, a nie tylko nauczane na studiach filozoficznych jako ciekawostka – to po prostu DZIAŁA.


Stoickie podejście nie jest oczywiście lekiem na całe zło tego świata i byłbym skończonym głupcem lub obłudnym kłamcą, gdybym próbował wmówić Ci, że to jedyna droga. Wiem jednak, że to jest jedna z dróg, która działa. Taka, która sprawdza się codziennie dla mnie. Jeżeli i Ty czujesz, że to droga, którą chcesz iść, to zapraszam Cię do podróży. Nie jest usłana różami i nie idzie przez tęczę do garnka ze złotem. Jest ciężka. Jest wymagająca. Jest to jednak droga, którą WARTO przejść.

Jeżeli chcesz usłyszeć co mam na ten temat do powiedzenia, to bardzo się cieszę i zapraszam Cię do środka. Zostaw swojego maila poniżej i pozwól mi podzielić się z Tobą stoickimi inspiracjami.

.

Kim jestem?

Nazywam się Jarek Jarzębowski i na co dzień pracuję jako HR Business Partner w jednej z największych sieci aptek w Polsce. Jestem też mężem Doroty i ojcem 2,5 letniej Mileny. Moja rzeczywistość jest pewnie podobnie chaotyczna, jak większości z Was – dzięki stoicyzmowi, ogarniam swoją rzeczywistość i chcę pomóc Ci w tym samym.