Słowniczek HRowca

Comp and ben, EVP, storytelling, staycation, sourcing – czy w polskim HR da się bez używania angielskich słów i zwrotów?

Pracuję na co dzień w wewnętrznym dziale HR, a po godzinach z innymi HRowcami. Rozmawiam z wieloma osobami z branży prywatnie oraz w ramach podcastu i bardzo często w tych rozmowach padają różne zwroty zaczerpnięte z języka angielskiego.

Ja akurat język angielski lubię i często o HR czytam w tym języku, ale wiem, że dla niektórych to jest problem. Co w takim razie zrobić?

Idąc tym tropem myślenia, podjąłem decyzję o nagraniu krótkiego Słownika HRowca w ramach 22. odcinka podcastu HR espresso. Znalazło się w nim prawie 50 zwrotów z języka angielskiego, które zdecydowanie warto znać pracując w HR (co oczywiście niekoniecznie znaczy, że TRZEBA nimi rzucać na prawo i lewo, i ich stale używać, po prostu warto znać, bo się przewijają).

Zachęcam Cię do posłuchania i sprawdzenia, ile z nich już znasz, a ile jeszcze warto doszlifować. Dla wszystkich zapisanych na listę mailową będzie do pobrania dodatkowo 5 stronicowy PDF z ponad 50 wyrażeniami, które wspominam w Podcaście, także serdecznie zapraszam!

Przy okazji – tworzę właśnie kurs HR intro, wdrażający bardzo ogólnie i od podstaw w zagadnienia HRowe. Kurs będzie dedykowany osobom, które jeszcze nie pracują w HR, dopiero zaczynają, albo pracują, ale tylko w jednym obszarze. Jeśli interesuje Cię coś takiego, to serdecznie zapraszam do zapisu na www.hrintro.pl, gdzie będę więcej na ten temat pisał.

Jeżeli podobał Ci się ten odcinek, to zapisz się do newslettera, zasubskrybuj w aplikacji do Podcastów (SpotifyApple Podcasts), skomentuj, albo po prostu napisz maila i daj znać, co o nim myślisz.