Trendy HR w 2021

Czy da się przewidywać przyszłość i na ile się to zdaje❓ W grudnia 2019 roku, kiedy planowaliśmy kolejny rok nikomu chyba nie przyszło do głowy jak będzie wyglądał 2020 rok. Mijający rok na pewno nie był łatwy ale na pewno był pełen wyzwań i zaskoczeń. Kto z nas teraz planuje działania na 2021❓ Dzisiaj zebrałem dla Was subiektywne trendy HR, które moim zdaniem będą kształtowały HR w 2021 roku.

W grudniu nasze plany były często śmiałe, wielkie i ambitne, później rzeczywistość je zweryfikowała. Ja już w marcu przewidywałem między innymi, że:

  • Firmy przekonają się do home office po przymusowych testach HO.
  • Poważniej zaczniemy pracować nad digitalizacja i automatyzacją procesów.
  • Zaczniemy bardziej przyglądać się aspektowi wellbeing w pracy i poważniej podchodzić do chodzenia na L4.

Wtedy nie spodziewałem się, że po 9 miesiącach jeszcze nie będę mógł moich przewidywań do końca podsumować. Dzisiaj nie wiem też, jak to wszystko będzie wyglądało dalej, ale czy to znaczy, że nie warto próbować?

Ja tak naprawdę lubię czasami pozastanawiać się nad tym, jak będzie wyglądała przyszłość, dlatego dzisiaj chcę podzielić się z Tobą 7 trendami, które wg mnie w 2021 bardzo mocno wpłyną na HR. W najnowszym odcinku 🎧Podcastu #HRespresso☕ możesz zapoznać się z pełnym materiałem, ale i tutaj chcę podzielić się z Tobą listą.

Trendy HR na 2021:

  1. Praca hybrydowa – połączenie pracy z domu i z biura.
  2. Digitalizacja HR – dalsza cyfryzacja procesów HR.
  3. Skupienie na wyniku – patrzenie na priorytety i efekty działań.
  4. Dane jako kluczowy czynnik decyzyjny – podejście oparte na faktach.
  5. Skupienie na teraz – bardziej zwinne wdrażanie nowych procesów HR.
  6. Antykruchość, jako kluczowa kompetencja – budowanie rezyliencj i odporności psychicznej, np. poprzez strategie po stoicku.
  7. Nowoczesne szkolenia – wykorzystanie blended learning i grywalizacji celem osiągnięcia lepszego wyniku.

Posłuchaj odcinka:

Jeżeli podobał Ci się ten odcinek, to zapisz się do newslettera, zasubskrybuj w aplikacji do Podcastów (SpotifyApple Podcasts), skomentuj, albo po prostu napisz maila i daj znać, co o nim myślisz.

Czytam i odpowiadam (!) na każdą wiadomość.